What's the best way to buy? What's the best way to sell?
I know I can't buy an ounce for the current price of 1,540/oz or sell it at 1,540/oz. What are the losses on commissions/processing fees etc ?
I'm trying to save for a house for my wife and son due in sept. Before I do that, I want to build our net worth in physical gold.
I know I can't buy an ounce for the current price of 1,540/oz or sell it at 1,540/oz. What are the losses on commissions/processing fees etc ?
I'm trying to save for a house for my wife and son due in sept. Before I do that, I want to build our net worth in physical gold.